Класифікація електронних майданчиків в ПроЗорро

Класифікація електронних майданчиків в ПроЗорро

Для того, щоб мати можливість брати участь в аукціонах, тендерах, державних закупівлях та будь-яких інших процедурах в електронному форматі, обов’язковою умовою є вибір відповідного ресурсу, який можна для цього використовувати.

Варто зауважити, що коли мова йде про подібні форми торгів, всі вони проводяться через систему ПроЗорро. Даний механізм був створений з метою мінімізації корупційної складової та надання рівних умов для всіх користувачів, які можуть бути зацікавлені в тому, щоб взяти участь в торгах.

Ви можете будь-якої хвилини перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/pravyla-provedennya-torgiv-zemelqnymy-dilyankamy-na-prozorro-sale, що дозволить вам на реальному прикладі лоту розібратися з тим, за яким саме принципом працюють електронні майданчики та яку роль вони мають в подібних процедурах.

На сьогодні, кожен бажаючий має можливість перейти на сайт системи ПроЗорро і серед запропонованих електронних майданчиків обрати той сервіс, який буде для людини найбільш зручним. Звертати увагу можна на функціонал, стабільність роботи, інтерфейс та будь-які інші критерії. 

Головний пункт, який потрібно перевіряти в першу чергу – це наявність акредитації в ПроЗорро. Це один з ключових моментів, на який потрібно обов’язково звертати свою увагу.

Ще один важливий момент, який потрібно враховувати, коли мова заходить про вибір електронного майданчика – це класифікація подібних сервісів.

За своїм призначенням та принципом роботи вони можуть досить вагомо відрізнятися і це ті самі моменти, які є важливими. Відповідно, їх дійсно варто брати до уваги кожному користувачеві, що зацікавлений в тому, щоб взяти участь в торгах.

Мова йде про наступні види торгових майданчиків електронного формату:

  • Сайт-аукціон – дає можливість постачальникам продукції реалізовувати певні товари або ж відповідні послуги. Що стосується учасників, то вони конкурують один з одним, пропонуючи більш економічно вигідні умови. Для покупців – це реальна можливість економії в той час як продавці мають можливість реалізовувати свою продукцію на нових ринках, чим самим значно підвищувати показники продажу;
  • Сайт-каталог – це певна віртуальна система, що дає змогу швидко поєднати в одному каталозі велику кількість постачальників, які можуть пропонувати свої товари та послуги певним групам зацікавлених покупців. Що стосується самих покупців, то для них подібні сайти є можливістю дізнатися максимально багато інформації про сам товар та послуги, що в окремих випадках може бути справді корисно;
  • Сайт-біржа – це ще одна форма майданчиків, яка значно відрізняється фактором анонімності. Окрім цього, особливість таких майданчиків полягає в тому, що всі поставки та платежі проходять в моментальному вигляді і в залежності від відрізку часу показники можуть досить вагомо коливатися.

Це декілька основних груп, на які можна поділити електронні майданчики для участі в торгах. Тому, якщо ця тема є для вас актуальною та цікавою, ви завжди можете ознайомитися з нею більш детально, знайшовши всю інформацію самостійно.

Що потрібно знати про Інфобокс в ПроЗорро

Є випадки, коли користувач може бути зацікавленим в тому, щоб знайти певну інформацію, пов’язану з тим чи іншим етапом торгів. 

Найбільш простий та зручний спосіб, як можна знайти будь-які відомості про електронні закупівлі – це сервіс інфобокс. Він доступний всім користувачам, що працюють в системі ПроЗорро і саме на цьому ресурсі ви маєте змогу знайти блок з тими питаннями, що є для вас найбільш актуальними.

Відповідно, опираючись на рекомендації спеціалістів в цій сфері, будь-який користувач може отримати відповідь на те питання, що цікавить безпосередньо його.

Все що потрібно для цього зробити – це лише правильно знайти розділ, де можна буде визначити ті питання, які є найбільш цікавими для конкретно взятого користувача.

Мала приватизація в ПроЗорро – як це працює

Один з досить популярних та перспективних напрямків в сфері електронних торгів – це проведення малої приватизації.

Мова йде про перехід об’єктів та майна державної власності в користування комерційних установ та приватних осіб.

Варто зауважити, що під малою приватизацію маються на увазі ті об’єкти, вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень.

Відповідно, до категорії малої приватизації можна віднести:

  • Заводи;
  • Об’єкти нерухомості;
  • Недобудови й будівельні об’єкти;
  • Місця для паркування, земельні ділянки, кооперативи.

Що стосується самого формату, то тут працює все той же принцип аукціону. Відповідно, зацікавлені учасники мають можливість подавати свої пропозиції, після чого спеціальна комісія аналізує всі отриманні заявки та обирає найбільш економічно вигідну пропозицію.

Об авторе

admin administrator