Комерційні торги на Прозорро.Продажі

Комерційні торги на Прозорро.Продажі

Новий проект Прозорро.Продажі, що був розпочатий в 2016 році, був створений для того, щоб легалізувати ринок продажу та оренди державного та комунального майна. Але наразі до нього приєдналася додаткова категорія – комерційні торги.

Це налагоджена система публічних торгів приватним майном, що проводяться відкрито та прозоро. Тобто в цій системі продається не лише державне, але й приватне майно, що ще більше розширює можливості для ведення бізнесу. Дізнатися багато цікавого про онлайн торги відкритого типу можна на сайті sale.uub.com.ua.

Лоти, що виставляються на торгах

В якості лотів на Прозорро можуть виступати будинки, приміщення, земельні наділи, промислове обладнання, транспортні засоби, металобрухт, деревина та багато іншого. Головна відмінність комерційних торгів від державних в тому, що в якості продавців тут виступають приватні підприємства.

Механізм електронних торгів є повністю прозорим. Ніяких змов між учасниками аукціону бути не може, так як усі вони знеособлені. Дані про учасників, що зробили свою ставку, відкриються лише після закінчення аукціону. Також в цей час відомим буде і переможець, якого система обере автоматично на основі зроблених учасниками ставок.

Як комерційному підприємству прийняти участь в торгах

Для цього потрібно пройти всього декілька етапів:

  1. Обрати ЕТМ (електронний торгівельний майданчик для реєстрації).
  2. Зареєструватися на ЕТМ.
  3. Створити аукціон з детальним описом лоту (указати початкову вартість, крок аукціону, тощо).
  4. Провести аукціон та підписати договір купівлі-продажу з покупцем.
  5. Виконати свої зобов’язання щодо укладеного договору.

Як тільки в системі з’явиться оголошення про початок торгів, потенційні покупці почнуть подавати заявки на участь. Разом з заявками вони будуть сплачувати і реєстраційний внесок, який буде виконувати функцію зобов’язання. В назначений системою час відбудеться аукціон на підвищення ціни. В ньому буде 3 етапи, під час яких учасники робитимуть свої ставки. По закінченню третього етапу система визначить переможця на основі цінових пропозицій, що були зроблені усіма учасниками торгів.

Після цього між продавцем товару та переможцем аукціону буде підписаний електронний договір купівлі-продажу. Для його підписання сторони повинні надати на перевірку необхідний пакет документів. Ознайомитися з усіма особливостями проведення комерційних торгів на Прозорро.Продажі можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/commercial-trades.

Придбати на комерційних торгах можна будь-що: від скріпки до приватного літака чи великої земельної ділянки. На лот установлюється справедлива ринкова ціна, яку визначають самі учасники торгів. А завдяки тому, що в цій системі немає можливості дати хабар чи отримати його, аукціони проводяться чесно та прозоро. У випадку, якщо контролюючі органи чи робітники торгівельного майданчику виявлять порушення чи ознаки шахрайства, цього учасника буде дискваліфіковано.

Об авторе

admin administrator