Переваги та недоліки тендерів

Переваги та недоліки тендерів

роведення державних закупок, будівельних робіт та банківських операцій – це чудова нагода скористатися системою торгів. Як показує практика, в Україні ця система отримала серйозну популярність і майже всі державні установи активно використовують аукціони для пошуку виконавців робіт різного ступеня тяжкості.

Якою б досконалою не була будь-яка система, вона буде мати як свої плюсі так і мінуси. Не стала тому виключенням і система закупок і пошуку кандидатів за допомогою торгів. Не дивлячись на великий попит, тендер не завжди є гарантією прозорості та відкритості. 

Користуючись послугами сайту www.ueex.com.ua ви зможете знизити ризик потрапити на в якусь корупційну схему і лиш задарма витратити свій час.

Переваги використання системи торгів

Враховуючи рівень популярності цієї технології та її розповсюдження серед державних та приватних підприємств, стає зрозумілим, що в тендерах є велика кількість плюсів, а саме:

  • Економія – особливо це актуально у випадку з державними компаніями, або ж представниками малого бізнесу. Досягається це внаслідок великого рівня конкуренції. Після оголошення тендеру, велика кількість дрібних та середніх компаній пропонує вам свої послуги з постачання певних товарів, або ж виконання різних робіт. Враховуючи той момент, що ці підприємці лише напрацьовують свою базу, є реальна можливість отримати якісну послугу за невелику суму.
  • Великий вибір виконавців – намагаючись отримати проект від замовника, десятки різних компаній можуть подавати свої заявки. Серед великої кількості претендентів, підприємство, яке зацікавлено в пошуку виконавця може відібрати тих представників, які мають найбільший досвід, якісне портфоліо і вміють робити все вчасно.
  • Легка звітність – закуповуючи певний товар, або отримуючи якісь інші послуги, всі ці моменти відразу ж з’являються на площадці, де було виставлене оголошення. Це означає, що навіть через декілька років можна легко найти цей тендер в архіві та прослідкувати куди були направлені кошти. Таким чином, зникає проблема з фінансами, які розтворилися в повітрі і які неможливо прослідкувати.

Є також безліч інших плюсів, на які звертають свої увагу не тільки учасники торгів а ще й компанії, які знаходяться в процесі пошуку найкращого кандидата.

Недоліки роботи через тендер

Має ця система пошуку виконавців і певні слабкі сторони. При цьому, з часом проблем в користуванні стає менше, але в окремих випадках вони присутні.

  • Велика кількість документації – частково це пункт може бути як перевагою так і недоліком. Практика показує, що учасники торгів часто навіть не встигають підготувати всі відповідні документи, що подати їх і взяти участь в боротьбі за тендер.
  • Час – один з основних недоліків полягає в певних часових рамках. Щоб всі учасники встигли відправити заявки та щоб організатор тендеру зміг все це перевірити потрібно не один день і навіть не 10. У випадках, коли потрібна термінова закупка якоїсь продукції, участь в торгах не є кращим варіантом.
  • Корупція і підкупні тендери – мова йде про випадки, коли компанія, яка замовляє послуги і виконавець з самого початку мають чіткі домовленості. Це означає, що 10-ки інших претендентів витрачають свій час, готують документи й тому подібне, не маючи навіть мінімального шансу на перемогу.

Варто відзначити ще один окремий вид торгів, де залучені ще й енергоносії, біржі і тому подібні речі. Більш детально почитати про це ви можете тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/. Головне – це відразу оцінити всі “за” та “проти”, щоб надалі не жалкувати за прийняте рішення.

Об авторе

admin administrator