Варіанти проведення держзакупівель

Варіанти проведення держзакупівель

На сьогодні, сфера державних закупівель – це той напрямок, що чітко регламентується та регулюється діючим в країні законодавством. Окрім державних закупівель, що вважаються найбільш популярними, є також і комерційні закупки, які не обов’язкові проводитися через систему ПроЗорро, але кількість доступних лотів від цього не стає меншою.

Що стосується тих користувачів, які вперше бажають взяти участь в закупівлях, то їм краще звертати увагу саме на державні тендери. Є відразу декілька причин  і одна з них – це наявність зрозумілого переліку вимог, документів та правил, яких потрібно дотримуватися. Більш того, вони є однаковими для всіх учасників.

Що стосується самого типу державних закупівель, то вони можуть складатися з одного або ж двох етапів. В першому випадку, організатор обирає переможця на основі отриманої заявки і ніяких додаткових обговорень в такій процедурі не передбачається. У випадку з двоетапними торгами є ще етап обговорень, після чого і визначається переможець.

Ви маєте змогу дізнатися про все це ще більше інформації, якщо скористаєтесь українською енергетичною біржою та перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas. Вся інформація знаходиться у вільному доступі, тому ви можете ознайомитись з нею в будь-який момент.

В якому форматі можуть проводитись закупівлі

На сьогодні, державні закупівлі можуть відбуватися за різною схемою, а сама процедура може бути конкурентною або ж неконкурентною.

Більш популярною все ж є перша категорія, і вона включає до себе відразу декілька розповсюджених процедур, а саме:

  1. Електронний аукціон – мова йде про найбільш простий формат торгів, де єдиним критерієм, на основі якого обирається переможець є цінова пропозиція. Тому, учасники, які можуть запропонувати найбільш вигідні умови, завжди стають переможцями в таких торгах;
  2. Конкурс – він поділяється на декілька типів і може проводитись в відкритому або ж закритому вигляді. Варто зазначити, що такий тип закупівель може бути обмежений. Що стосується переможця, то він визначається після ознайомлення з всіма заявками і враховуватися можуть самі різні моменти;
  3. Запит пропозицій – це ще один формат, коли організатор обирає переможця, орієнтуючись на найбільш вигідні економічні умови. Зазвичай, такий формат проводиться протягом 10-ти днів і вважається одним з найбільш швидких;
  4. Запит котирувань – вважається, що саме такий варіант закупівель є найбільш простим, а сама процедура займає мінімум часу. Переможцем стає той учасник, що зміг запропонувати найбільш економічно вигідну пропозиції. Система обирає переможця автоматично. З особливостей можна загострити увагу на те, що подавати заявку на участь в таких торгах потрібно максимально швидко, тому що відведений на це термін є досить малим.

Що стосується неконкурентних закупівель, то вони можуть проводитися лише в тому випадку, якщо для цього є підстави, що прописані в чинному законодавстві. За назвою не важко здогадатися, що відсутність конкуренції – це проведення переговорної процедури з постачальником, коли навіть не потрібно залучати до процедури третіх осіб.

Як повинен виглядати звіт про результати проведення відкритих торгів

Проведення основного етапу процедури та визначення переможця в торгах – це лише перший етап, на якому вся процедура лише розпочинається.

Спочатку, підписується угода, на основі якої і будуть діяти обидві сторони. Більш того, не варто забувати ще й про формування звіту про укладання угоди, куди повинна бути внесена вся основа інформація, що наявна в підписаному договорі.

Далі, наступає етап, коли переможець в торгах повинен виконати свою частину домовленостей. В залежності від того, чи то буде постачання якихось товарів, надання послуг або виконання робіт, користувач повинен виконати свою частину зобов’язань.

Наступним кроком є формування ще однією угоди про виконання умов договору, що є кінцевою точкою проведення тендерних закупівель, відкритих торгів та інших подібних процедур.

Окрему увагу варто приділити звіту про результати проведення відкритих торгів, в якому повинна бути наявна наступна інформація:

  • Кількість надісланих заявок;
  • Детальна інформація про переможця;
  • Пропозиція, яка стала переможною;
  • Дата початку та закінчення аукціону;
  • Дата укладання договору.

В окремих випадках, звіт може включати до себе ще якісь додаткові пункти. Важливо, щоб вся ця інформація ще була внесена й до системи ПроЗорро, що також є важливою умовою, про яку не варто забувати.

Тому, коли мова йде про участь в торгах, потрібно з самого початку враховувати, що на оголошенні переможця все не закінчується а сама процедура є значно довшою і включає в себе досить багато важливих етапів.

Об авторе

admin administrator